top of page
Miasto Sky

O szkoleniu: 

Zapraszamy na Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się
w dniach 28-29 listopada 2024 roku.

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim pracownikom administracji lokalnej, takim jak radni, burmistrzowie, wójtowie, kierownicy wydziałów ds. środowiska oraz przedstawiciele instytucji publicznych.


Podczas szkolenia omówione zostaną aktualne procedury prawne, metody strategicznego planowania i wdrażania rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój. Szkolenie obejmie również analizy procedur związanych z inwestycjami w odnawialne źródła energii, działania adaptacyjne do zmian klimatu oraz budowanie społeczności energetycznych.
 

Spotkanie stanowi niepowtarzalną okazję do podniesienia kompetencji w zakresie ekologicznej i energetycznej transformacji oraz wymiany doświadczeń z ekspertami z branży i innymi jednostkami administracyjnymi.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.  Zarejestruj się już teraz!

AGENDA:

I dzień  28 listopada 2024

 

9.00 – 11.00

Wykładowca: prof. dr hab. Krzysztof Pikoń, Politechnika Śląska, dr hab. Inż. Ewa Adamiec, Akademia Górniczo- Hutnicza

Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne,  energetyka społeczna. Praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD

 

11.00 – 13.00

Rola, obowiązki i zadania gmin w procesie wdrażania odnawialnych źródeł energii. Klaster energii i spółdzielnia energetyczna. 
Aktualne procedury wydawania pozwoleń na wdrażanie odnawialnych źródeł energii i sieci dystrybucyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania środowiskowego i tworzenia raportu o odziaływania postępowania na środowisko. 

Wykładowca: prof. dr hab. Krzysztof Pikoń, Politechnika Śląska, dr hab. Inż. Ewa Adamiec, Akademia Górniczo- Hutnicza

13.00-13.30

13.30 – 16.00

LUNCH

Zmiany wynikające z projektu z dnia 9. 10. 2024 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw.
Obszar przyśpieszonego rozwoju OZE: zadania, sposób wyznaczenia, procedury i ułatwienia. 

Wykładowca: mecenas Jędrzej Bujny

II dzień  29 listopada 2024

 

9.00 – 11.30

Wykładowca hab. Inż Karol Sztekler Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Planowanie strategiczne: Metodyka opracowywania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej.

11.30  – 13.30

Postępowania środowiskowe, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, w zakresie dotyczącym inwestycji w OZE (typowe błędy i zakres zmian dotyczących inwestycji na obszarach przyspieszonego rozwoju OZE)

Wykładowca: Wykładowca hab. dr inż. Szymon Sobek Politechnika Śląska

13.30 – 14. 00

14.00 – 16.00

LUNCH

Działania adaptacyjne i zielono-niebieska infrastruktura: podstawy prawne, działania mitygacyjne i adaptacyjne do zmian klimatu, dokumenty strategiczne oraz systemy wsparcia dla rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury Polsce. Przegląd najlepszych dostępnych praktyk w zakresie sposobów łagodzenia skutków zmian klimatycznych w przestrzeniach zurbanizowanych.

Wykładowca: Andzrej Gołdasz, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Dr hab. inż. Ewa Adamiec, Akademia Górniczo-Hutnicza

Znak_KPO_Poziom_RGB.png
Znak barw RP_linia zamykajaca_Poziom_RGB.png
Znak_NextGenerationEU_Poziom_RGB.jpg
bottom of page