top of page

Planeta Na Nowo 2022 - zakończenie z sukcesem!

Tej jesieni z ogromnym sukcesem zakończyliśmy obszerny projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego, projekt poświęcony podnoszeniu świadomości o rozwiązaniach gospodarki obiegu zamkniętego. Przeprowadziliśmy 10 lekcji pilotażowych, 6 szkoleń dla nauczycieli oraz 4 webinary dla kadry zarządzającej. W sumie dotarliśmy z naszymi materiałami aż do 1100 nauczycieli_ek i dyrektorów_ek z Mazowsza!


“Planeta na nowo. W cyrkularnym świecie nie ma odpadów” to kompleksowy projekt edukacyjny wzmacniający świadomość ekologiczną mazowieckich uczniów/uczennic oraz nauczycieli/ek. Projekt miał na celu zachęcenie młodzieży do wykonywania codziennych czynności i nawyków w zgodzie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), w której żaden produkt się nie marnuje ani nie zaśmieca środowiska. Program ten pomógł zrozumieć rzeczywistość kontrastów, w której marnują się tony zasobów, m.in. żywności, wody, tekstyliów, a w tym samym czasie część globu cierpi na ich niedobór.


Nauczycielu! chciałbyś rozpocząć cyrkularne działania i projekty ze swoimi uczniami, a nie miałeś możliwości wzięcia udziału w projekcie? Nic straconego!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia, a następnie do wykorzystania przygotowanych materiałów i poprowadzenie lekcji o gospodarce cyrkularnej.


Wszystkie materiały (prezentacje, scenariusz lekcji, karty inspiracji) dostępne są na stronie projektu: strona Planeta Na Nowo.Wspólnie edukujmy i otwórzmy się na zamknięcie obiegu!


Comments


bottom of page