Circular Week to międzynarodowa seria wydarzeń i inicjatyw poświęconych tematyce gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju, które mają miejsce w całej Europie. Celem Circular Week jest promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego, wspieranie zrównoważonych modeli biznesowych i nawiązanie współpracy pomiędzy interesariuszami. Szósta edycja wydarzenia odbędzie się 23-29 października 2023 r.
Odwiedź oficjalną stronę: https://www.circularweek.com/
Mazovia Circular Congress - kulminacyjny moment tego tygodnia - odbędzie się 25 października 2023 r.
Zostań Partnerem
Circular Week 2023
1. Chcesz zorganizować własne wydarzenie, warsztat lub webinar w ramach Circular Week? --> Zgłoś swoje wydarzenie (formularz)
2. Prowadzisz cyrkularny startup i chcesz się zaprezentować w strefie networkingowej na Mazovia Circular Congress? --> Zgłoś swoją firmę/projekt do targów wystawienniczych (formularz)
3. Twoja firma chciałaby zostać oficjalnym Partnerem i sponsorem Circular Week? --> Napisz na kontakt@innowo.org
O wydarzeniu
W trakcie tegorocznego Circular Week w całej Europie będą miały miejsce seminaria, spotkania networkingowe, warsztaty i webinaria poświęcone tematyce transformacji gospodarki cyrkularnej oraz zrównoważonej produkcji i konsumpcji.
Każdy dzień Circular Week poświęcony będzie innemu obszarowi gospodarki cyrkularnej takim, jak: zrównoważone opakowania, żywność i biogospodarka, budownictwo i cyrkularne miasta, tekstylia i moda. Circular Week jest niepowtarzalną okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych i networkingu zarówno dla polskich, jak i międzynarodowych uczestników.
Kulminacyjnym momentem tygodnia jest Mazovia Circular Congress - jedna z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych konferencji poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego. Kongres skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli administracji publicznej, polityków i samorządów oraz przedsiębiorców, ekspertów ds. CSR, menedżerów zrównoważonego rozwoju, administracji lokalnej, start-upów i mediów. W ostatniej edycji w roku 2022 konferencja zgromadziła 500 uczestników.
Głównym celem projektu jest edukacja na temat gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju oraz promocja cyrkularnych rozwiązań i biznesów. Chcemy pokazać, jakie korzyści zapewnia zamykanie obiegu oraz jaki wpływ na środowisko, bioróżnorodność i zmiany klimatyczne ma zrównoważona konsumpcja oraz produkcja. Circular Week promuje również skuteczne, innowacyjne i zielone rozwiązania oraz efektywne zmiany systemowe. Dąży także do podnoszenia świadomości społeczeństwa oraz zmiany zachowań konsumentów i decyzji biznesowych przedsiębiorstw.
Chęć udziału w projekcie zadeklarowały już następujące podmioty: European Circular Economy Stakeholder Platform, Holland Circular Hotspot, Circular Change (Słowenia), Nordic Circular Hotspot, ICLEI, Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego RP, Ministerstwo Klimatu RP, Mazowiecki Urząd Marszałkowski, Ambasada Holandii, Ambasada Kanady, Ambasada Norwegii, Ambasada Wielkiej Brytanii, Ambasada Szwecji, Ambasada Niemiec.
Agenda
23.10.2023 (poniedziałek)
PRZEMYSŁ TWORZYW SZTUCZNYCH, OPAKOWAŃ I CHEMICZNY
24.10.2023 (wtorek)
ŻYWNOŚĆ I BIOGOSPODARKA CYRKULARNA
25.10.2023 (środa)
MAZOVIA CIRCULAR CONGRESS
26.10.2023 (czwartek)
BUDOWNICTWO I CYRKULARNE MIASTA
27.10.2023 (piątek)
TEKSTYLIA JAKO NOWY PLASTIK
Ostatnie edycje Circular Week
„Razem dla zrównoważonej przyszłości” – to hasło przewodnie jednego z największych europejskich wydarzeń promujących rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej.
Ostatnia jubileuszowa edycja Circular Week odbyła się w październiku 2022 r. i zgromadziła ponad 3000 uczestników z całej Europy. Kongres zorganizował Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz ponad 30 instytucjami, firmami, start-upami oraz ambasadami.
„Przestańmy się tylko zastanawiać i zacznijmy działać, bo to my jesteśmy ludźmi, na których czekaliśmy” – namawiał do zmiany Guido Braam, ekspert gospodarki obiegu zamkniętego.
Podczas V edycji Circular Week odbyło się 50 paneli eksperckich, szkoleń, spotkań oraz webinarów, podczas których zaprezentowano rozwiązania dotyczące kluczowych wyzwań ekonomii cyrkularnej: rozszerzonej odpowiedzialności producenta, zapobiegania marnotrawienia żywności, rozwoju biogospodarki, wyzwań stojących przed branżą modową czy przyszłości surowców wtórnych.
– Na przestrzeni ostatnich lat obserwuję, jak idea gospodarki cyrkularnej się popularyzuje, a wydarzenia Circular Week tylko potwierdzają teorię, że koncepcja ta rozwija się na całym świecie, od Europy, przez Kanadę i Izrael. Cieszę się, że dzięki Circular Week Warszawa już po raz piąty staje się centrum debaty na temat zrównoważonych rozwiązań, których tak bardzo globalnie potrzebujemy – skomentowała dr Agnieszka Sznyk, Prezeska INNOWO, organizatorka wydarzenia.