top of page

Inauguracja Inicjatywy #EndPlasticPollution

7 lutego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja inicjatywy #EndPlasticPollution. Zostaliśmy zaproszeni do wsparcia tej inicjatywy jako oficjalny partner przez jej autorów – UNEP/GRID-Warszawa.


#EndPlasticPollution skupia się na ograniczeniu zanieczyszczeń środowiska tworzywami sztucznymi. Uczestnicy działań aktywnie angażują się w przedsięwzięcia optymalizujące wykorzystanie surowców syntetycznych i przekazują alternatywne, proekologiczne rekomendacje firmom działającym w różnych sektorach gospodarki. Celem inicjatywy jest także przygotowanie raportu dobrych i złych praktyk oraz wsparcie implementacji docelowego prawa.


Uroczystego uruchomienia projektu dokonała Maria Andrzejewska – dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa i rektor SGH Warsaw School of Economics prof. Piotr Wachowiak.


Polecamy artykuł GAZET SGH na ten temat: https://gazeta.sgh.waw.pl/konferencje-debaty-spotkania/w-sgh-inauguracja-inicjatywy-endplasticpollution?fbclid=IwAR0WUgpuHx4JZwZfsE9gX4vknBiiCe7yexHEdDWPc12wZaI-SgL2uIIgCOs

bottom of page