top of page

Raport: "Biznes na rzecz zmiany 2024".

Wczoraj ukazał się najnowszy raport UNEP/GRID-Warszawa, "Biznes na rzecz zmiany". To cykliczne opracowanie, przygotowane w ramach programu Climate Leadership, który za zadanie ma wspierać firmy w drodze do neutralności klimatycznej.

To już czwarte wydanie raportu podsumowującego działalność społeczności skupionej w ramach programu Climate Leadership. Zawiera ono pogłębione analizy trendów ESG, które stanowią odpowiedź biznesu na aktualne wyzwania związane ze środowiskiem i klimatem.

 

Szczególnej uwadze polecamy artykuł Prezeski Instytutu INNOWO, Agnieszki Sznyk, która jest autorem publikacji: „Raportowanie niefinansowe w zakresie ESRS E5 – wykorzystanie zasobów i gospodarka o obiegu zamkniętym”. Tekst ten dostępny jest w rozdziale Globalne trendy: E jak ENVIRONMENTAL, na stronie 82.


Jak dokonać efektywnej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym?

Nowe przepisy legislacyjne stawiają przed firmami wyzwania, ale także otwierają drzwi do skutecznej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Dyrektywa CSRD wymusza nie tylko dogłębną analizę wpływu działalności na środowisko i społeczeństwo, ale również większą transparentność w komunikacji z inwestorami i konsumentami.

Wprowadzenie raportowania niefinansowego zgodnie z nowymi wytycznymi stanowi istotny krok w tym procesie. Szczególne znaczenie w zakresie raportowania ma gospodarka cyrkularna i poświęcone jej normy ESRS E5, dotyczące wykorzystania zasobów i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Więcej na temat raportowania niefinansowego w zakresie ESRS E5, znajdziesz w publikacji. Serdecznie zapraszamy do lektury!


publikacja_CL_2024
.pdf
Pobierz PDF • 19.24MB


Autorzy tekstów: Radosław Andrulewicz, Anna Augustyn, Piotr Biernacki, Małgorzata Bojańczyk, Weronika Czaplewska, Anna Danylczenko, Agata Delmaczyńska, Dominika Duziak, Wioletta Fabrycka, Bartosz Felski, Katarzyna Frankowiak, Mariusz Gołąb, Maciej ‚Mac’ Iwankiewicz, Magdalena Jaśkiewicz, Ewa Kiełsznia, Julia Koczorowska, Małgorzata Konkol, Piotr Kowalik, Marta Krawczyk, Dorota Krupa, Ewelina Lewandowska, Marta Lewandowska, Sylwia Łyskawka, Anna Malinowska, Monika Michalska, Marcin Milczarski, Weronika Nalbert, Sylwia Pałgan, Zofia Pawlak, Justyna Rogozińska, Agata Rudnicka, Ewelina Sasin, Klementyna Sęga, Aneta Skubida, Ewa Sowińska, Daniel Starczewski et al., Monika Szewczyk, Agnieszka Sznyk, Jakub Włodarczyk, Justyna Zabawa. 

Climate Leadership od 2019 r. wspiera firmy w działaniach podejmowanych w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej. Program buduje społeczność, która bazując na aktualnej wiedzy o klimacie, najlepszych praktykach i konkretnych rozwiązaniach istniejących w różnych branżach oraz doświadczeniu kadry menadżerskiej wzmacnia firmy w decyzjach mających pozytywny wpływ na klimat i środowisko naturalne.

Commentaires


bottom of page